Рослинництво

Рослинництво є одним із пріоритетних напрямків діяльності Епіцентр Агро. Підприємства компанії працюють у п’яти регіонах України: Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Черкаській та Київській областях. Врожайність основних сільськогосподарських культур у 2018/2019 маркетинговому році:
  • пшениця – 6,4 т/га
  • кукурудза – 10,7 т/га
  • соняшник – 3,6 т/га
При формуванні структури посівних площ агрономи компанії враховують низку факторів: ринкову кон’юнктуру, агрохімічні показники ґрунтів, загрози їх виснаження тощо. Для ефективного управління виробнича структура розподілена на чотири земельні кластери, сформовані за територіальним принципом розміщення орендованих земельних ділянок. Кожен з них здійснює самостійну виробничу діяльність та підпорядковується Епіцентр Агро:
  • Вінницький кластер
  • Кластер Кряж
  • Центральний кластер
  • Західний кластер
Наша мета – об’єднати всі кластери в загальну інтегровану систему, впровадити єдині технології вирощування рослинницької продукції, централізувати забезпечення засобами механізації, добривами, засобами захисту рослин та насіннєвим матеріалом.
  • 160 тис га
    площа земельного банку
  • 80 %
    сівозміни становлять 4 сільгоспкультури
  • 830 тис тонн
    урожаю зібрано в 2018/2019 МР
КЛАСТЕРИ
Вінницький кластер
Епіцентр Агро розпочав свою діяльність на Вінниччині у 2016 році. Основним підприємством компанії стало ТОВ «СХК «Вінницька промислова група», на базі якого з’явився Вінницький кластер. В обробітку знаходяться землі сільськогосподарського призначення у центрі та на півночі Вінницької області. Ядро сівозміни складають три найпоширеніші культури – соняшник, кукурудза та озима пшениця. На Вінниччині сконцентровані найбільші елеваторні потужності. Епіцентр Агро та реалізуються нові проекти з будівництва трьох сучасних комплексів зерносховищ – Вінницький елеватор, Вапнярка та Вендичани.
Кластер Кряж
В обробітку знаходяться землі сільськогосподарського призначення на півдні та південному заході Вінницької області. Кластер Кряж утворено у 2017 році. Він складається з п’яти механізованих загонів. Його базовим виробничим підприємством є СТОВ «Кряж і К». За останній час концепція підходу до господарювання докорінно змінилася. Кількість вирощуваних с/г культур скоротилася вдвічі на користь соняшнику, кукурудзи та озимої пшениці.  
Західний кластер
Центральний підприємством Епіцентр Агро є «Агрохолдинг-2012». З початку 2016 року були укладені перші договори оренди землі з селянами Городоцького району. Компанія запропонувала пайовикам найкращі на Хмельниччині умови для співпраці. У 2017 році після придбання корпоративних прав ще кількох суб’єктів господарювання утворено Західний кластер на чолі з ТОВ «Агрохолдинг-2012». До складу кластера входить елеваторний комплекс – Закупнянське ХПП. В обробітку знаходяться сільськогосподарські землі у двох областях на Заході України: Хмельницькій та Тернопільській. 20% земель сільськогосподарського призначення кластера розташовані у зоні недостатнього зволоження. Сівозміна в рослинництві складається з чотирьох сільськогосподарських культур: озимої пшениці, соняшнику, кукурудзи та рапсу. Також для годування худоби на власних тваринницьких фермах вирощуються кормові трави.  
Центральний кластер
Центральний кластер утворено у 2017 році. Його базовим виробничим підприємством стало ТОВ «Інтерагроінвест». Господарська діяльність у рослинництві сконцентрована на вирощуванні трьох с/г культур: соняшник, кукурудза та озима пшениця. В обробітку знаходяться землі сільськогосподарського призначення у двох областях центральної частини України – на півдні Київської та півночі Черкаської.