До весняної посівної «Епіцентр Агро» переобладнав 33 потужні посівні комплекси Horsch під внесення рідких добрив

16.04.2021

«Епіцентр Агро» розпочав весняні польові роботи з посіву ярих культур – на сьогодні всі кластери холдингу включились в активну фазу проведення всього комплексу весняно-польових робіт.

У цьому сезоні на підприємствах компанії понад 77% площ відведено під бізнес-привабливі сільгоспкультури. В 2020/2021 маркетинговому році в структурі посівних площ агрохолдингу кукурудза займатиме 75 тис га,  соняшник – 53 тис га, в тому числі, високоолеїновий соняшник – 28 тис га.

«Епіцентр Агро» продовжує розвивати власний насінницький напрямок. В Західному і Північному кластерах на Хмельниччині будуть висіяні під зрошенням насінницькі посіви гібридної кукурудзи на площі 630 га», – зазначає заступник керівника «Епіцентр Агро», директор з виробництва Богдан Черемха.

Під органічне землеробство в Хмельницькій області відведено 750 га, з них левову частину займатиме органічна соя – 420 га й органічна спельта – 330 га.

Також в рамках розвитку виробничого проєкту «нішеві культури» буде посіяно близько 400 га класичної полби і близько 700 га голозерного гарбуза.

Підприємства агрохолдингу відмовляються від використання сухих стартових добрив. «В поточному сезоні ми переходимо переважно на використання рідких стартових добрив і їх двофазне внесення при посіві і дробне – при вегетації посівів кукурудзи. Спеціально задля цього переобладнали 33 потужних посівних комплекси Horsch Maestro для внесення рідких стартових добрив і основних добрив. Модель двофазного внесення рідких добрив ми розробили вперше для України і для техніки Horsch. Представники німецької компанії, виробника цієї техніки, навіть приїжджали до нас з метою ознайомлення та оцінки новації», – розповідає Богдан Черемха.

Порівняно з сухими стартовими добривами, рідка форма більш ефективніша – впровадження цієї інновації дозволить максимально підвищити ефективність за рахунок використання розчинних форм саме «на старті» та дасть можливість керувати живленням посівів протягом активних фаз споживання.

Напередодні посівної значні інвестиції, крім переобладнання посівних комплексів, були спрямовані на придбання нової високопродуктивної техніки – 4 нові посівні комплекси Horsch Maestro, 2 обприскувачі John Deer та кілька ґрунтообробних агрегатів.

Трансформація підходів до проведення посівних робіт та системи ранньовесняного догляду за рослинами свідчить про те, що «Епіцентр Агро» планомірно відмовляється від шаблонного підходу в технології обробітку сільгоспкультур на користь інновацій та диференційованого обробітку полів.

Зараз на підприємствах агрохолдингу реалізується проект з диференційованого посіву кукурудзи в залежності від зон продуктивності, родючості ґрунту та його забезпеченості вологою. «Такий підхід забезпечить ефективне використання технологічних ресурсів і створює більш рівномірні умови живлення посівів», – переконаний Богдан Черемха.

Також під урожай 2021 року якісно переглянутий гібридний склад кукурудзи: розширений портфель ранньостиглих і середньостиглих гібридів, зменшені площі під середньо-пізньостиглими  гібридами. За рахунок диверсифікації насіннєвого матеріалу «Епіцентр Агро» намагається мінімізувати ризики від кліматичних форс-мажорних обставин, погодних аномалій в природних зонах з нестійкою забезпеченістю вологою: перш за все, в Київській області та Південно-Східній Вінниччині.

Продовжуватиме «Епіцентр Агро» і розвиток свого наукового напрямку: буде закладено 4 демо-полігони з  гібридами  соняшнику і кукурудзи. А також проводитимуться науково-технологічні досліди по системі живлення, елементів захисту, відпрацювання моделей управління агроценозів посівів пшениці, кукурудзи, соняшнику, диференційованого посіву просапних культур та елементів цифрових технологій.