Насінництво

Епіцентр Агро активно розвиває напрямок насінництва. Адже якість насіння є важливим фактором підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Всі потенційні можливості сорту і гібриду реалізуються лише при високій якості насіннєвого матеріалу.

До складу агрохолдингу в 2020 році увійшов насіннєвий завод розташований в селі Лотівка Шепетівського району на Хмельниччині. Він надає послуги з очистки, калібрування, протруєння та фасування насіння зернових, круп’яних та бобових культур.

Це найпотужніше підприємство в Західній Україні з виробництва високоякісного насіння сільгоспкультур вітчизняної та іноземної селекції. Сучасні технології та устаткування забезпечують оптимальні характеристики готового продукту з високий рівнем доробки.

Продукція насіннєвого заводу користується попитом серед українських та європейських компаній. Укладені угоди на доробку насіння пшениці та сої з компаніями «Штрубе Україна», «Бізон Тех 2006», «Ростагросвіт» тощо.

Підприємство внесене до Державного реєстру виробників насіння та посадового матеріалу і має право на вирощування та реалізацію базового, сертифікованого насіння озимої пшениці та сої.

Продукція відповідає усім міжнародним вимогам сертифікації насіння. Виробництво здійснюється у відповідності стандарту ДСТУ 2240-93 «Насіння сільськогосподарських культур. Сортові та посівні якості».

  • 8 силосів

    для зберігання місткістю 4 000 тонн

  • 25 000 тонн

    продуктивність заводу на рік

  • 4 000 тонн

    ангари для збереження готової продукції

Послуги насіннєвого заводу

Щоб забезпечити агровиробників високоякісним посівним матеріалом, насіннєвий завод Епіцентр Агро здійснює повний цикл доробки насіння озимих та ярих с/г культур.

Послуги підприємства:

– Очистка насіння
– Сортування та калібрування
– Зберігання насіння
– Маркування насіння
– Контроль якості, контроль за зберіганням
– Обробка насіння (додаткове протруєння підготовленого матеріалу)
– Фасування у біг-беги
– Реалізація насіння товаровиробникам
– Доробка нішевих культур (насіння голонасінного гарбуза тощо).

Епіцентр Агро гарантує чітке та оперативне виконання замовлень, високу якість і точність робіт з насіннєвим матеріалом, а також інноваційний підхід та консультаційний супровід.

Технологічне обладнання

Сучасні технології та устаткування забезпечують оптимальні характеристики готового продукту з високим ступенем очистки на насіннєвому заводі Епіцентр Агро.

Виробничий процес повністю автоматизований. Встановлене устаткування іноземного виробництва – технологічна лінія Cimbria (Данія) продуктивністю до 10 т/годину готового продукту.

Ключові технологічні блоки:

– Блок попередньої очистки. Процес очищення насіннєвого продукту починається з проходження магнітної камери та скальпелятора, де відбираються грубі домішки;
– Наступний етап – з машинами попереднього очищення Delta 144/2 і тонкого очищення Delta 107, що видаляють сміття, пил і домішки;
– Трієрний блок виконує функцію доочистки насіннєвого матеріалу від битого зерна;
– Гравітаційний сепаратор (або вібропневмостіл), де розділяється насіння за питомою вагою;
– Блок протруювання – з машини протруювання насіння Cimbria Heid Centricoater CC 150, яка забезпечує абсолютну рівномірність протруювання насіння;
– Блок фасування з дозуючими пристроями (у мішки та біг-беги);
– Блок зі зберігання – 8 вентильованих силосів з електронним контролем термометрії на 4000 тонн та ангарів для готової продукції на 4000 тонн;
– Блок аспірації заводу – на кожній із машин встановлене обладнання для аспірації: ступінь очищення повітря на підприємстві складає понад 90%.

Підприємство оснащене монохромною оптично-сортувальною машиною Scan Master (Японія), яка, при необхідності, сортує насіння за кольором.

На території підприємства встановлені сушарки Delux та Perry (США).

Працює лінія з доробки нішевих культур. Зокрема, насіння голонасінного гарбуза.

Управління всіма операціями на лінії та контроль виробничих процесів повністю комп’ютеризоване.

Власна виробнича насіннєва лабораторія здійснює постійний контроль якості насіння.