“Епіцентр Агро” побудував найбільший маршрутний елеваторний комплекс на Хмельниччині

09.10.2020

«Епіцентр Агро» завершив будівництво нового маршрутного елеватору на Закупнянському ХПП (Чемеровецький р-н Хмельницької обл.). Він розташований поруч із працюючим елеватором агрохолдингу у смт. Закупне та здійснюватиме прийомку, сушіння, зберігання та відвантаження продукції залізничним транспортом з окремих з/д колій у рамках єдиного елеваторного хабу.
Оновлене Закупнянське ХПП стане найбільшим елеваторним хабом на теренах Хмельницької області. Після введення в експлуатацію додаткової виробничої черги сумарні потужності підприємства зі зберігання зерна зростають утричі – до 305 000 тонн. Наявність чотирьох сучасних сушарок забезпечить сушіння майже 8000 т кукурудзи на добу.
Як зазначає власник «Епіцентр Агро» Олександр Герега, кілька років тому агрохолдинг свідомо розпочав масштабну розбудову сучасних маршрутних елеваторних комплексів на Хмельниччині. Торік тут завершився перший етап реконструкції, в результаті якого підприємство виросло на 60 000 тонн, а зараз – побудували поруч новий із діючим ще один сучасний зерновий комплекс.
«Поява великого агропромислового об’єкту стане поштовхом для появи інвестицій та розвитку виробництва в регіоні. Ми вклали значні інвестиції в розбудову інфраструктури на аграрному ринку. Зокрема, понад 390 мільйонів гривень складають інвестиції в розбудову Закупнянського ХПП. Попереду – будівництво елеваторів-стотисячників в Полонному й Антонінах», – говорить Олександр Герега.
Збудовані за останній рік потужності розраховані на 200 000 тонн зберігання зерна, мають 2 лінії прийомки та 2 окремі залізничні колії для маршрутного відвантаження зерна. 2 сушарки здійснюватимуть сушіння 4000 т кукурудзи на добу.
Проєктування та виготовлення всього необхідного устаткування – силосів, сушарок, транспортного обладнання та систем автоматичного керування елеватором – здійснювала компанія Feerum S.A. (Польща) в рамках укладеної в 2018 році угоди. Тому на новому елеваторному комплексі в Закупному запроваджено багато сучасних інноваційних технологій.
За словами заступника керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напрямку, керівника відділу трейдингу Світлани Нікітюк, завдяки новим залізничним коліям до нього, підприємство зможе формувати та здійснювати відвантаження одразу здвоєних партій зерна – 54+54 вагони. Враховуючи відстань у 650 км до порту, це дуже цікавий варіант для аграріїв.
«Багато агровиробників, що господарюють на Хмельниччини, мріяли про появу магістрального вузла зі зручним географічним розташуванням. Адже, навіть за наявності власних невеличких сушарок, вони відчувають потребу в пришвидшенні логістики свого зерна з області до морських портів. Наш оновлений елеваторний хаб у Закупному має таку можливість – ми наближуємо зернотрейдерів безпосередньо до виробників сільськогосподарської продукції, допомагаємо пришвидшити розрахунки між ними і в результаті створюємо економічні передумови для безперервної роботи підприємців і збільшення агровиробництва в Хмельницькій області», – наголошує Світлана Нікітюк.
У 2020/2021 маркетинговому році на нових елеваторах «Епіцентр Агро», що здійснюють прийомку і доробку зерна сторонніх поклажодавців, діють спеціальні умови для фермерів і дрібних агровиробників: послуги елеватора, а саме прийомка зерна, коштує для них менше 1 гривні за тонну.
«Закупне – наш флагманський об’єкт: тут на відносно невеликій площі ділянки ми компактно розмістили 16 великих силосів і 6 хоперів тимчасового зберігання зерна. Цей проєкт не лише створює приємне естетичне враження від ідеальної симетрії, а й надає агрохолдингу чудові перспективи для отримання прибутку від ефективної експлуатації об’єкта», – відзначає директор Feerum S.A. Даніель Януш.