«Епіцентр Агро» – в десятці найбільших платників податків серед агровиробників

05.04.2024

Згідно з рейтингом, який нещодавно оприлюднив Forbes Ukraine, компанія «Епіцентр Агро» посіла восьме місце серед агрокомпаній, що сплатили найбільше податків у 2023 році. Сума відрахувань до бюджетів різних рівнів за цей період становить 0,7 млрд грн, що на 19% більше, ніж у 2022 році.

Завдяки систематичній прозорій сплаті податків компанією понад 600 млн грн надходжень отримали місцеві бюджети територіальних громад у Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській, Житомирській, Черкаській та Київській областях у 2023 році. До державного бюджету надійшло понад 100 млн грн. Нам вдалося не лише втриматися на плаву в надзвичайно нестабільних умовах, а й забезпечити динаміку у сплаті податків, сума яких за останні три роки сягнула 1,79 млрд грн. Окрім того, «Епіцентр Агро» зберіг свій кадровий потенціал і минулого року підвищив рівень оплати праці на 20%, – розповідає Галина Щекочихіна, головний бухгалтер фінансово-економічного відділу департаменту з аграрних питань «Епіцентр Агро».

З її слів, агрохолдинг забезпечує постійне офіційне працевлаштування 4394 осіб, а державні та місцеві бюджети отримують стабільні податкові надходження. Найбільше податків генерує сектор рослинництва.

Варто зазначити, що у 2023 році компанія «Епіцентр Агро» сплатила до державного бюджету України 31 млн грн військового збору.