«Епіцентр К» інвестував в нові елеваторні комплекси 3 млрд грн

04.11.2019

Група компаній «Епіцентр К» запустила в експлуатацію першу чергу масштабного інвестиційного проєкту — побудовано два нові та збільшено потужності ще двох елеваторів у Вінницькій та Хмельницькій областях. В результаті, кількість власних елеваторів, які обслуговують аграрний напрямок групи компаній агрохолдинг «Епіцентр Агро», зросла з 6 до 8, а їх загальні потужності зі зберігання збільшено до понад 800 тис. тонн.

В експлуатацію введено два нових маршрутних елеваторних комплекси на Вінниччині: «Вендичани» (Могилів-Подільській район) потужністю 120 тис. тонн одночасного зберігання та «Вапнярка» (Томашпільський район) на 200 тис. тонн.

Також завершено реконструкцію Вінницького елеватору (м. Вінниця), в результаті якої його потужності зі зберігання збільшено до 168 тис. тонн. Крім того, на 60 тис. тонн виросли потужності Закупнянського ХПП (Хмельницька область) – після реконструкції підприємство може сушити та зберігати 105 тис. тонн зерна.

Як зазначає директор аграрного департаменту «Епіцентр К» Василь Мороз, після реалізації усіх проєктів елеваторні потужності з одночасного зберігання зерна до кінця 2019/2020 маркетингового року виростуть до 1 млн тонн. В планах компанії до кінця 2020/2021 маркетингового року збільшити потужності компанії з одночасного зберігання зерна до 2 млн тонн.

В розбудову та реконструкцію елеваторного господарства аграрним напрямком групи компаній «Епіцентр К» вже було інвестовано майже 3 млрд грн. Кошти спрямовано на придбання обладнання, будівництво та розвиток місцевої транспортної інфраструктури. Загальна вартість проєктів із розбудови та реконструкції елеваторних комплексів, складе 4,6 млрд грн.

За словами заступника директора аграрного департаменту з елеваторного напрямку «Епіцентр К», керівника відділу трейдингу Світлани Нікітюк, стрімке збільшення потужностей зі зберігання зерна дозволить агрохолдингу «Епіцентр Агро» вже наступного маркетингового року увійти у топ-5 операторів на елеваторному ринку України.

«Ми плануємо використовувати усі наші елеватори як повноцінні комерційні об’єкти: вони мають робити 2-3 оберти за маркетинговий рік, обслуговуючи не лише наше зерно, а також приймання, доробку та зберігання врожаю з боку сторонніх поклажодавців», – зазначає вона. У поточному сезоні нові й оновлені елеватори компанії планують прийняти на доробку та зберігання близько 50 тис. тонн зерна від сторонніх поклажодавців.

Завдяки мільярдним інвестиціям оновлене елеваторне господарство компанії забезпечено сучасним високопродуктивним обладнанням міжнародних стандартів: на «Вапнярці» та «Вендичанах» встановлені сушарки LAW (Франція), силоси SIMEZA (Іспанія) і FEERUM (Польща), транспортне обладнання PETKUS (Німеччина). У Вінниці та Закупному — силоси «Югелеватор» (Україна) та сушарки TORNUM (Швеція).

Масштабний інвестпроєкт триває: нещодавно розпочато будівництво нового елеватору у Вінниці потужністю 208 тис. тонн. Паралельно ведуться роботи з добудови третьої черги Закупнянського ХПП на Хмельниччині потужністю 184 тис. тонн, а також перебудова ще двох підприємств – «Переробник» на Київщині, потужності одночасного зберігання якого виросте на 105 тис. тонн, та Немирівського ХПП (Вінницька область), де обсяги зберігання зерна збільшаться на 104 тис. тонн.