Технічний парк «Епіцентр Агро» поповниться 50-ма новими тракторами Fendt

08.02.2024

Оновлення технічного парку аграрної компанії – це стратегічна інвестиція, що має на меті не лише наростити ефективність роботи, а й підвищити якість виконання технологічних операцій, зробити процеси автоматизованими і більш комфортними для працівників, оптимізувати затрати багатьох ресурсів – часу, праці, добрив, пального тощо. Тому це питання досить часто є однією з ключових задач сільгоспвиробника.

Нещодавно компанія «Епіцентр Агро» підписала контракт на придбання в лізинг 50-ти нових тракторів Fendt 942 Vario. Вибір цієї моделі обґрунтовує головний інженер департаменту з аграрних питань Олександр Березюк.

–  В тракторному парку нашої компанії присутні такі відомі бренди як John Deere, Fendt, Case IH, NH, Claas. Тому в процесі експлуатації ми маємо змогу чітко фіксувати переваги і недоліки кожного з них. Сьогодні 50% тракторного парку холдингу – трактори бренду Fendt. За співвідношенням «ціна-якість» цей виробник нас цілком влаштовує. З метою оновлення наявного технічного парку ми обрали модель Fendt 942 Vario. Серед переваг цього трактора – двигун MAN з 9-літровим робочим об’ємом, який працює за концепцією низьких робочих обертів (діапазон робочих обертів від 650-1700 об/хв), що в тандемі з трансмісією VarioDrive дає економію дизельного палива в середньому 10-12% на 1 га обробітку. Також хочу відмітити, що компоненти двигуна внутрішнього згорання розраховані на інтервал технічного обслуговування 500 мотогодин. Для порівняння: в наявному парку тракторів регламентне ТО двигуна внутрішнього згорання передбачає 250-300 мотогодин, – розповідає Олександр Петрович.

За його словами, до переваг цієї моделі можна також віднести незалежну передню підвіску, яка дає можливість краще передавати зчіпне зусилля трактора з ґрунтом та забезпечує комфортні умови роботи механізатора при роботі з причіпним обладнанням, що потребує дотримання робочої швидкості більше 12 км/год. Безступінчата КПП, амортизація кабіни, багатофункціональний мультиджойстик керування трактором роблять цю модель ще більш конкурентною серед решти.

Всі придбані трактори обладнанні навігаційними системами Trimble, що дозволяє підвищити їх продуктивність з дотриманням якості проведення технологічної операції, здійснювати диференційоване внесення добрив, ЗЗР, насіння по картам та отримувати зворотню інформацію про факт внесення, висіву.

Також 2 трактори з 50 обладнані «поворотними терміналами», що дають можливість комфортно та більш ефективно працювати з фрезою для розкорчовування заліснених земельних ділянок в поточному та наступних роках.

Варто зазначити, що на даний момент 25 тракторів вже отримано компанією, а решту 25 заплановано отримати до кінця березня. Окрім оптимального співвідношення ціни та якості, важливими чинниками при виборі моделі Fendt 942 Vario стали взаємовигідні партнерські програми з фінансовими установами, а також доступність тракторів у виробника для часткового отримання під осінній сезон 2023 року та весняний 2024 року.