Топменеджери «Епіцентр Агро» ділились досвідом на саміті «Міністерство змін: R&D and digital farming»

01.03.2024

Кінець зими став початком зародження нових ідей та рішень в аграрній сфері. Про це і не тільки спілкувалися учасники аграрного саміту «Міністерство змін: R&D and digital farming», котрий має на меті розглянути новітні розробки, технології та інновації в галузі цифрового сільського господарства, а також проаналізувати досвід R&D директорів провідних компаній. Організатор заходу – Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent.

Одним зі спікерів панельної дискусії «Про що говорять на нарадах операційні директори агрохолдингів?» стала Світлана Нікітюк, керівниця з агронапряму групи компанії «Епіцентр К». Вона поділилася власним баченням планування і реагування на зміни.

Починати завжди необхідно з кінця. Треба чітко бачити свою мету і кроки до її реалізації. Якщо якісь методи виявились недієвими, варто шукати інші, бути максимально гнучкими. Першочергово ми маємо розібратися в потребах своєї країни і паралельно  – в потребах світу. Адже зараз питання не в інвестиціях чи переробці. Є головніше питання – знайти діючий, прозорий, робочий діалог і механізм співпраці між Україною та світом.

Говорили також про переробку, що сьогодні стає актуальним питанням для кожного виробника. На думку Світлани Нікітюк, займатися переробкою спроможний кожен напрямок в агро (рослинництво, тваринництво тощо). Проте, це має сенс лише тоді, коли між усіма учасниками ринку є сформоване спільне чітке рішення, а також готовність країн, де ця продукція дійсно необхідна.